מביאים את העתיד באנרגיה מתחדשת

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


  חשמל סולארי ביתי

  ממשלת ישראל בהחלטה מיוני 2008 חייבה את חברת החשמל לרכוש את החשמל המיוצר במתקנים פוטו-וולטאיים (מתקנים לייצור אנרגיה סולארית ואנרגיה ירוקה) בישראל. לאור הצלחת ההסדרות הקודמות, החליטה רשות החשמל לאפשר לצרכני החשמל לייצר את החשמל הנצרך על ידם בעצמם. במסגרת הסדרה זו הנקראת "מונה נטו" יצרן החשמל מזכה את חשבון החשמל שלו בהיקף החשמל המיוצר על ידו.

  אנרגיה סולארית היא עסק לכל דבר

  מערכת אנרגיה סולארית מסחרית לייצור חשמל סולארי שונה מהמערכת הבייתית בעיקר בגודלה.
  המערכת הסולארית מורכבת מלוחות פוטו-וולטאים, אותם ניתן להתקין בדומה למערכת חשמל סולארי בייתית על מסגרת מתכת קבועה או לחילופין על מתקן עקיבה. הלוחות מחוברים דרך ממיר מתח המחבר את האנרגיה הירוקה לרשת החשמל. במערכת מסחרית מנוטרת הפעילות ע"י בקרה איטרנטית המאפשרת מעקב על ביצועיה.

  המערכת מחוברת לרשת חברת החשמל כאשר באמצעות מונה ייצור עוקבת אחר תפוקת החשמל ומשלמת תמורתו. המערכת עושה שימוש בשטח המתאים לייצור אנרגיה סולארית אף שאינו מנוצל בדרך כלל. מערכות אנרגיה סולארית כאלו מותקנות כיום על מאות גגות של מבני ציבור, תעשייה ומשרדים. על פי הסדרה חדשה של רשות החשמל. ניתן לעשות שימוש לאנרגיה סולארית גם בקרקע לא מנוצלת, כגון שטחים חקלאיים ואחרים אשר אינם מנוצלים.

  יתרונות מערכות סולאריות לייצור אנרגיה סולארית

  • אין פליטת גזים או קרינה.
  • אנרגיה סולארית היא מקור אנרגיה בלתי כלה.
  • אמינות גבוהה ביותר. אורך חיי מערכת כמעט ואינו מוגבל.
  • החזר השקעה ודאי.

  יתרונות אנרגיה סולארית ברמה הלאומית

  • חיבור לרשת קיימת וחיסכון בתשתית הולכה.
  • ייצור חשמל בשעות היום.
  • שיא הצריכה מהווה חיסכון בשריפת פחם ופליטת גזים רעילים.

  סוגי לוחות סולארים

  • לוחות מונו-קריסטליים – בנויים סיליקון חד-גבישי. לוחות הסיליקון מהם בנוי הלוח הסולארי נפרסו מגביש יחיד של סיליקון.
  • לוחות פולי-קריסטליים – בנויים סיליקון רב גבישי. לוחות הסיליקון המרכיבים את הלוח הסולארי נפרסו ממספר גבישי סיליקון הצמודים אחד לשני.
  • לוחות אמורפיים – בנויים סיליקון אמורפי. הלוח הסולארי בנוי לוח אחיד המורכב מסיליקון שאינו גבישי ונמרח על משטחים שונים. משמש בעיקר בפתרונות Thin -film.

  חשמל סולארי: למי זה מתאים?

  לכל גוף מסחרי או מוסדי פרטי או עסקי המעוניין לקחת חלק במהפכת האנרגיה הירוקה – עסקים,מפעלים, קיבוצים, בעלי משקים חקלאיים, מוסדות אקדמיים, בתי ספר וכד’.
  השקעה באנרגיה סולארית מניבה תשואה מובטחת של 12-15% בשנה.

  התקנת מערכת חשמל סולארי מא' ועד ת'

  • תכנון מלא לתפוקה מיטבית.
  • קבלת כל האישורים וההיתרים ע"י אנשי מקצוע בעלי נסיון.
  • אספקת ציוד – לוחות סולאריים, ממירי מתח , מסגרת מתכת, כבלי חשמל ומפסקים והכל באיכות מעולה.
  • מערכת בקרה אינטרנטית.
  • התקנה והפעלה, כולל חיבור לרשת החשמל.
  • 5 שנות אחריות מלאה.
  • 25 שנות אחריות יצרן ללוחות הסולאריים.

  אז מה לעשות כדי להזמין מערכת חשמל סולארית- מערכת עסקית לייצור של אנרגיה סולארית?

  להזמין את נציגנו לבדיקת השטח המיועד להתקנה.

  לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית, כולל תכנית עסקית לחישוב החזר ההשקעה

  ולהתחיל להרויח מהשמש של כולנו!

  ליצירת קשר הקישו כאן

  חשמל סולארי מסחרי

  חשמל סולארי למגזר הפרטי והעסקי

  תלותה של ישראל במקורות חוץ בכל מה שקשור לחומרי הגלם המסורתיים (המכונים – דלקים מחצביים) להפקת חשמל וייצורו אף היא מחייבת מעבר לשימוש באנרגיה סולארית, אשר ככל שהיא תגבר תפתת תלותה של המדינה במקורות חוץ.

  חשמל סולארי הוא חשמל נקי, אשר המשאב שעליו הוא מבוסס הוא משאב בלתי מתכלה, אשר השימוש בו חופשי לכל אדם באשר הוא ללא צורך באישורים. מאחר שישראל היא ארץ שופעת שמש, אשר כמות  קרינת השמש בה נאמדת בכ–200 קילוואט לשעה למ"ר בשנה, הפוטנציאל  של פיתוח מערכות המבוססות על חשמל סולארי הוא רב.

  בשנים האחרונות מתפתחת בארצות רבות באירופה  ( ובארצות הברית) מגמה הולכת וגוברת של שימוש בחשמל סולארי. כדאיות המעבר לאנרגיה המבוססת על  חשמל סולארי ברורה: חברת החשמל הממשלתית רוכשת מיצרן אנרגיה סולארית את עודפי השימוש הביתי שלו בתעריף הגבוה בהרבה (במקומות מסוימים עד פי שלושה!) מהתעריף שאותו משלם צרכן החשמל מחברת החשמל.

  מומחים אומדים את שיעור הצמיחה בתחום ייצור חשמל סולארי עד כ–50%  מהיקפו הנוכחי.
  גם בישראל מוענקים הטבות ותמריצים למעבר משקי בית פרטיים ממשק המבוסס על צריכת חשמל ישירות מחברת חשמל לייצור חשמל סולארי. ניתן מימון  ואשראי בתנאים  נוחים, מתאפשרת מכירת עודפי השימוש לחברת חשמל במחיר מצוין וקיימת הבטחה של חברת החשמל לקניית חשמל מהצרכן הביתי למשך 20 שנה.

  לספקניים – בהעדר יכולת לנצל את השמש ליצירת חשמל סולארי המערכת המשולבת המותקנת בביתם של  הצרכנים מאפשרת להם לצרוך ישירות חשמל מחברת החשמל, כך שהלכה למעשה קיימים גם במשקי בית פרטיים שהסבו את ממשק האנרגיה אל מערכות סולאריות לקבל חשמל משני מקורות זמינים.

  ברוכים הבאים למהפכת החשמל של המאה ה21! כל שעליכם לעשות על מנת להצטרף למועדון זה להתקין מערכת סולארית ולהתחיל לייצר חשמל. חשמל סולארי הפך מזמן להיות חלק בלתי נפרד מחייהם של אנשים רבים. חברת ירוק אנרגיה מהטבע בע"מ מזמינה אתכם להצטרף למהפכה הירוקה ולזכות בעצמאות אנרגטית התאפשר לכם לשמור על הסביבה וגם להרוויח על זה כסף.

  חשמל סולארי לבית – תנו לשמש לעבוד בשבילכם

  אחת ההמצאות המדהימות ביותר בשנים האחרונות מאפשרת לנו להפעיל בלנדר על ידי השמש! נשמע מופרך? לא כל כך. תאים פוטו וולטאיים המוכנסים למסגרת אלומיניום ומכוסים בזכוכית עושים את העבודה עבורנו. תאים אלו קולטים את קרינת השמש והופכים אותה לזרם חשמלי בו, לאחר המרה מזרם ישר לזרם חילופין, נוכל להשתמש כדי להפעיל כל מכשיר חשמלי.

  למרות העובדה כי מערכות אלו מהוות קפיצה טכנולוגית מרשימה חשוב לזכור כי הטכנולוגיה הזו עדיין נמצאת בפיתוח וניסיון שדרוג של הלוחות על מנת להגיע לרמת נצילות גבוהה כלל הניתן ורמות גבוהות ככל האפשר של חשמל סולארי. המטרה היא כמובן, להעביר את ייצור החשמל בו אנו משתמשים למקורות אנרגיה מתחדשים. ישראל היא ארץ שטופת שמש כמעט 8 חודשים בשנה. כך שנראה כי אנחנו יכולים לשמש דוגמא לשאר העולם ביכולת לנצל משאב טבע בלתי מתכלה למטרת הפקת אנרגיה ירוקה, שמישה וזמינה לכולם.

  חשמל סולארי מחיר משתלם והוזלה בחשבון החשמל

  כיום, רוב מוחלט של אזרחי ישראל תלויים בחברת החשמל בתור המקור האנרגטי שלנו. בין אם לשימוש בייתי או עסקי. בשנים האחרונות עסקים, בתים פרטיים ומוסדות ציבור שונים עשו את הבחירה הירוקה והחלו לייצר חשמל בעצמם בעזרתה של אנרגיה סולארית. ירוק אנרגיה מהטבע בע"מ מאמינים כי הפקת אנרגיה חשמלית יכולה להתבצע בצורה אישית, כך שכמעט כל עסק ובית בארץ יוכלו להפיק כמות מספקת לשימוש עצמי, ואת השאר ישחררו לרשת החשמל ויחלקו עם אלו מאיתנו שאין באפשרותם להתקין מערכת סולארית.

  חשמל סולארי מחיר משתלם

  חשמל סולארי ביתי

  חשמל סולארי ביתי הוא ללא ספק העתיד של האנושות. זהו הצעד הבא העולם המתעסק ללא הרף בניסיון למצוא מקור אנרגיה זול וידידותי לסביבה. השמש מהווה מקור אנרגיה שכזה. קרניה מגיעים אלינו בארץ כמעט 8 חודשים בשנה, כך שזה היה רק עניין של זמן עד שנתחיל להיעזר בה כמקור אנרגטי חדש. חברת ירוק אנרגיה מהטבע בע"מ מספקים גם למגזר הפרטי את האפשרות להתקין מערכות סולאריות הכוללות פתרונות ייחודיים לחיסכון באנרגיה ומאפשרות לכן להתחיל ולייצר את החשמל שלכם.

  ייצור חשמל סולארי ביתי – גם אתם יכולים

  היום זה קל מתמיד להתחיל ולהיות יצרן חשמל סולארי ביתי. כל מה שצריך הוא להתקין מערכת פוטו-וולטאית על הגג ולהצטרף למהפכת החשמל הירוקה. התהליך עצמו קצר יחסית, ועל כן בתום מספר שבועות אתם יכולים להתחדש במערכת סולארית אשר תפיק עבורכם חשמל.

  הצעד הראשון הוא לפנות לחברה אשר מתמחה בהתקנת מערכות אלו, כך יגיע נציג מטעמם על מנת לבצע את כל הבדיקות הנדרשות על מנת לקבוע הצעת מחיר להתקנה. הבדיקה שלו תכלול את גודל השטח העומד לרשותכם שישפיע על כמות הפאנלים הסולאריים שניתן יהיה להתקין, חשיפה לקרני השמש באזור וגורמים סביבתיים שונים שעלולים לגרום להצללה של הלוחות. לאחר שכלול כל הנתונים האלו ויצירת תוכנית פעולה תוכלו לקבל הצעת מחיר מהחברה המתקינה ולהתחיל בתהליך הכולל רק אישור וסגירת חוזה מול חברת חשמל, כשהשלב הבא יהיה ההתקנה עצמה.

  מערכת חשמל סולארית ביתית מחיר משתלם

  על מנת להבטיח כי הנצילות של הפאנלים לא תיפגע משמעותית ישנו צורך בתחזוקה נכונה של הפאנלים וניקיון באופן קבוע. יחד עם זאת חשוב לזכור כי אין צורך וגם לא מומלץ לנקות את הפאנלים מלמטה. כל מה שיש לעשות הוא לשטוף אותם במים חמימים וסבון בעזרת מטלית או ספוג רך. חברת ירוק אנרגיה מהטבע בע"מ הינם חברה בעלת ניסיון של שנים בתחום האנרגיות המתחדשות, כאשר מטרת העל שלנו היא להפוך את מקורות האנרגיה המתחדשים לזמינים ושימושיים לכולם. נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה ולעזור לכם להפוך ליצרני חשמל עצמאיים.

  לוח חשמל סולארי ביתי

  חשמל סולארי לבית

  איך אתם מקבלים את החשמל לבית שלכם? אם היינו שואלים את השאלה הזו לפני שנים מספר, התשובה הייתה חד משמעית כמעט מכלל הציבור: "מחברת החשמל כמובן", ביחד עם מבט מופתע על עצם השאלה. בשנים האחרונות, כשאנחנו מכירים את הנזקים שנגרמים לסביבה כתוצאה משימוש באנרגיה מתכלה, יותר ויותר אנשים בוחנים את המעבר לייצור חשמל סולארי לבית בעזרתה של חברת ירוק אנרגיה מהטבע.

  בעשור האחרון אנחנו רואים יותר ויותר בתים עם פאנלים סולאריים, על פי חוק כל בניין חדש חייב לכלול דודי שמש במקום דודי חשמל, בנגב בדרום ובאזור הצפון פזורות חוות סולאריות, וזו כבר לא מלחמה רק של ארגונים ירוקים – הציבור רוצה לעבור לייצור חשמל באנרגיה מתחדשת.

  חשמל סולארי לבית פרטי – חוסכים בגדול ושומרים על הטבע

  הפקת חשמל סולארי לבית מקנה עצמאות מבלי להיות תלויים בתחנות הכוח הארציות. פאנלים סולריים שמותקנים על הגג אוגרים את האנרגיה הטבעית של השמש ומאפשרים לייצר חשמל באופן עצמאי. את עודפי החשמל חברת החשמל מחויבת לרכוש מהצרכן וכך ניתן להפיק רווחים מייצור החשמל.

  משרד התשתיות בישראל מעודד את הצרכן לעבור לייצור חשמל ומעניק הטבות וסבסודים. בישראל שטופת השמש יש כמות גדולה מאוד של שעות אור בשנה מה שמאפשר להפיק חשמל סולארי עד 400% יותר ממדינות מערב אירופה. בתים פרטיים ומוסדות ציבור שעשו את הבחירה הירוקה והחלו לייצר חשמל בעצמם מנתקים את התלות שהייתה להם בחברת החשמל. כמעט כל בית ועסק יכולים להפיק כמות חשמל סולארי מספקת לשימוש עצמי. צריכים יותר חשמל ממה שאתם מסוגלים לייצר? אין שום בעיה, את השלמת החשמל אתם יכולים לקבל מרשת החשמל. מייצרים יותר חשמל ממה שאתם צריכים? מצוין! את עודפי החשמל חברת החשמל מחויבת לרכוש מכם והכמות עוברת לרשת החשמל בעבור אלה שלא יכולים להתקין לוחות סולאריים.

  מערכת חשמל סולארי לבית – העתיד צופן מהפכה בצריכת האנרגיה

  כיום קשה להעריך את מספר המערכות הפוטו-וולטאיות הנמצאות כיום בשימוש בישראל. אבל דבר אחד ברור: לא משנה אם מדובר בצריכה פרטית או עבור העסק, המגמה היא התקדמות ועלייה בייצור החשמל הסולארי. מדובר בהשקעה לטווח ארוך; החוזה עם חברת החשמל נחתם ל-20 שנה, כשגם לאחריו היא מחויבת לרכוש מכם חשמל. תקופת האחריות הממוצעת על הפאנלים הסולאריים עומדת על 25 שנה, ותוחלת החיים של המערכת היא לפחות 30 שנה. וההשקעה? היא מחזירה את עצמה תוך 6-8 שנים, כך שבהחלט מדובר בהשקעה משתלמת. ייצור חשמל סולארי לבית הוא הפתרון הנכון גם כלכלית וגם סביבתית.

  חשמל סולארי לבית - ירוק אנרגיה

  שתפו עם חברים

  מביאים את העתיד באנרגיה מתחדשת

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   בין לקוחותינו

   חשמל סולארי הצעת מחיר משתלמת במיוחד

   כל מי שיש לו שטח גג פנוי יכול להפיק חשמל סולארי ולהשתמש בו לצרכיו, לחסוך בעלויות ולתרום לעולם ירוק ונקי יותר. הדבר מתבצע באמצעות מערכת פאנלים סולאריים שאמורה להיות מתוכננת ומותקנת על ידי חברה מקצועית שמתמחה בכך. חברת ירוק אנרגיה מהטבע היא בדיוק החברה שיש לפנות אליה ומאחוריה אינספור פרוייקטים מוצלחים בתחום מערכות החשמל הסולארי. להלן סקירה מקוצרת אודות המערכות היעילות הללו.

   חברת ירוק אנרגיה מהטבע – חברת חשמל סולארי ביתי

   הדרך להפיק חשמל סולארי בצורה יעילה עוברת דרך חברת ירוק אנרגיה מהטבע. אנו מתמחים בתכנון והתקנה של מערכות סולאריות מתקדמות ונשמח לעמוד לרשותכם החל משלב הייעוץ והתכנון ועד ההתקנה הסופית. צרו עימנו קשר ותקבלו את כל הפרטים.

   רוצים גם חשמל סולארי לבית?

   האם ידעתם כי באפשרותכם להפיק חשמל סולארי ביתי ולחסוך רבות בתשלומים לחברת החשמל? כל שצריך זה להקים מערכת סולארית על הגג בתהליך פשוט וקל. חברת ירוק אנרגיה מהטבע תשמח לעזור לכם בכך עם שירותי ייעוץ, תכנון והקמה של מערכות סולאריות מתקדמות שישמשו אתכם לתקופה ממושכת. להלן מידע מועיל שישכנע גם אתכם להתחיל ולייצר חשמל סולארי מהבית.

   כיצד עובדת מערכת חשמל סולארי?

   כיום, ניתן לנצל את אנרגיית השמש לטובת יצירת חשמל וזאת על ידי מערכות סולאריות. כל מערכת שכזאת כוללת תאים פוטו-וולטאיים שמרוכזים בפאנלים סולאריים. תאים אלו מכילים שכבות של חומר מוליך למחצה (בעיקר סיליקון) עם מבודד ביניהם. כל האלמנטים הללו מאפשרים להפיק חשמל באמצעות השלבים הבאים:

   1. קרני השמש (פוטונים) פוגעות בתאים וגורמות לעירור אלקטרוני.
   2. האלקטרונים נעים באמצעות מוליכים דרך החומר המבודד אל עבר השכבה שאינה טעונה.
   3. מעבר האלקטרונים שנוצר הוא למעשה הזרם החשמלי.
   4. זרם זה הינו זרם ישר (DC) שמומר במערכת לזרם חילופין (AC) שמתאים לצריכה מקומית ולמכירה לחברת חשמל.

   על מנת שהמערכת אכן תעמוד בייעודה חשוב לתכננה בצורה נכונה באמצעות הקפדה על הדברים הבאים:

   1. יש להתאים את שטח הגג, השיפוע שלו ושעות החשיפה לשמש לסוג הפאנלים המתאים, כך שהיעילות והניצולת שלהם תאפשר את ההספק הנדרש.
   2. מערכת איכותית אמורה לכלול אמצעי הגנה שונים שנועדו למנוע ייצור יתר, התחממות שאינה רצויה או פליטת קרינה.

   ניתן להגיד כי מערכת בשטח של לפחות 60 מ"ר תחזיר את ההשקעה בה לאחר כ- 6 שנים אך בהחלט ניתן להתחיל לפעול כבר בשטח של 40 מ"ר עם פאנלים סולאריים איכותיים. את החשמל ניתן למכור או להשתמש בו מקומית, עבור תאורה סולארית, חימום בריכות שחייה ועוד.

   רוצים גם חשמל סולארי לבית?

   האם ידעתם כי באפשרותכם להפיק חשמל סולארי ביתי ולחסוך רבות בתשלומים לחברת החשמל? כל שצריך זה להקים מערכת סולארית על הגג בתהליך פשוט וקל. חברת ירוק אנרגיה מהטבע תשמח לעזור לכם בכך עם שירותי ייעוץ, תכנון והקמה של מערכות סולאריות מתקדמות שישמשו אתכם לתקופה ממושכת. להלן מידע מועיל שישכנע גם אתכם להתחיל ולייצר חשמל סולארי מהבית.

   ירוק אנרגיה מהטבע – המומחים שלנו ידאגו לכם לחשמל סולארי לבית

   הדרך להתחיל להפיק חשמל סולארי ביתי עוברת דרך המומחים של חברת ירוק אנרגיה מהטבע. אנו נדאג לאפיין במדויק את הצרכים שלכם ואת תנאי השטח שעל הגג שלכם, ובהתאם לזאת נתכנן ונתקין לכם מערכת סולארית שתנצל באופן מיטבי את קרני השמש . אז למה אתם מחכים? צרו עימנו קשר ונצא לדרך.

   חשמל סולארי ביתי – האם זה באמת משתלם?

   רבים חוששים להיכנס לפרוייקט הקמה של מערכת סולארית להפקת חשמל בביתם משום אי הידיעה לגבי כדאיות ההשקעה. ובכן, הרשו לנו להסיר ספק מליבכם תוך הצגת העובדות הבאות:

   • עלות הקמת המערכת – על מנת להפיק חשמל מקרני השמש באמצעות מערכת סולארית נדרש שטח גג פנוי של 40 מ"ר לפחות. עלות ההקמה של מערכת מינימאלית שכזו נעה בממוצע סביב ה-40 אלף שקלים.
   • תקופת החזר השקעה – התקנה של מערכת סולארית על שטח גג של 40 מ"ר יכולה לייצר חשמל בסדר גודל של בין 250 ל- 300 שקלים בחודש. ניתן לומר כי מערכת מינימאלית מחזירה את ההשקעה בה לאחר פרק זמן של 9 עד 10 שנים. כמובן שמערכות גדולות יותר יחזירו את ההשקעה בהן תוך פרק זמן קצר יותר, שנע בממוצע סביב 6 שנים בלבד.
   • ייצור חשמל עצמי ומכירת עודפים – ישנן מערכות סולאריות עצמאיות שמספקות אך ורק חשמל לצריכה עצמית ואחרות מחוברות לרשת החשמל ומאפשרות מכירת עודפים לחברת החשמל. שמעתם נכון! באפשרות השנייה חברת החשמל למעשה מחוייבת לרכוש מכם אתם העודפים לתקופה של כ-20 שנה. המחיר אינו קבוע לרגע חתימת החוזה אלא צמוד למדד המחירים לצרכן.

   בשורה התחתונה, אם יש לכם שטח גג פנוי חבל שלא תתחילו כבר מעכשיו לעשות ממנו כסף. התקנת מערכת סולארית ביתית גם מעלה את ערך הנכס, הרבה יותר מעלות ההשקעה בה.

   ייצור חשמל סולארי

   בני האדם רתמו את האור והחום הקורנים מן השמש, כלומר את אנרגיית השמש, כבר בימי קדם. עם ההתפתחויות הטכנולוגיות השתפרו היכולות לייצר אנרגיה מהשמש באופן שתורם באופן משמעותי לקיימות ולסביבה, כך שגם אתם יכולים כיום להיעזר בשירותיה של חברת ירוק אנרגיה מהטבע ולייצר חשמל סולארי בעצמכם.

   מבחינת מחקר ופיתוח מערכות לייצור אנרגיה סולארית ישראל נמצאת בחוד החנית ונחשבת לאחת המדינות המתקדמות בתחום. לעומת זאת, הייצור בפועל נמצא עדיין בחיתוליו ויש לצרכן הישראלי פוטנציאל גדול להתרחב ולחסוך בחשמל באמצעות הפיכתו ליצרן חשמל. בישראל נפוץ בעיקר השימוש במערכות הפוטו-וולטאיות. ב-2008 אישרה רשות החשמל תקנות המגדירות את האפשרות לייצר חשמל באמצעות מערכות פוטו-וולטאיות, על מנת להאיץ בתושבי ישראל להתקין אותן בגג בתיהם. משמעות הדבר בפועל היא חשמל שאותו מייצר הצרכן המכונה עודף חשמל, שאותו הוא מוכר לחברת החשמל בעלות שבה הוא קונה ממנה. כתוצאה מכך על כל קילוואט שהצרכן מייצר – הוא מזוכה בחשבון החשמל שלו.

   ייצור חשמל סולארי לבית פרטי

   לסיכום, ייצור חשמל סולארי מסייע לחיסכון בחשבון החשמל הביתי תוך תרומה אדירה לאיכות הסביבה. במדינה קיצית כמו ישראל, הדבר הטבעי ביותר לעשות הוא לבחון מעבר לייצור חשמל סולארי ביתי.

   איך מתבצע ייצור חשמל סולארי?

   ייצור החשמל הסולארי מתבצע באמצעות פאנלים פוטו-ולטאיים, לוחות מיוחדים שבתוכם חומר המוליך חשמל. חום השמש מפעיל תנועת אלקטרונים שמייצרת חשמל בזרם ישר. נצילות הפאנלים משתנה והיא תלויה בחומרים שמהם הפאנלים מיוצרים. ככל שהפאנל איכותי יותר, כך ייצור החשמל יהיה בנצילות גבוהה יותר. כדי להבטיח נצילות גבוהה ויציבה של המערכת הסולארית יש להתקין מערכת ניטור שמספקת את נתוני וביצועי המערכת.

   דרך נוספת לייצור חשמל סולארי היא צורה הנקראת תרמו-סולארית, והיא נעשית באמצעות נוזל שמחומם על-ידי השמש והופך לקיטור, הקיטור מניע טורבינה שמייצרת חשמל. דוגמה למערכת המתבססת על העיקרון הזה היא דודי השמש, שעל פי חוק עליהם להיות מותקנים בכל בניין בישראל שנבנה בשנים האחרונות. על פי ההערכות, התקנת דודי שמש מסייעת לחסוך כ-3-4% מצריכת החשמל הלאומית של מדינת ישראל מדי שנה. הודות להצבת דודי השמש, ישראל היא אחת המדינות המתקדמות בניצול האנרגיה התרמית מהשמש לשימוש ביתי.

   מדינת ישראל הציבה יעד רשמי ולאומי להגיע לייצור של 10% מהצריכה הלאומית באמצעות אנרגיה סולארית לשנת 2020. הרעיון שעומד מאחורי זה הוא ניצול המשאב הטבעי והחינמי שיש לישראל – שמש חזקה במיוחד במרבית ימות השנה. המשאבים להפקת חשמל שלא באנרגיה מתחדשת הולכים ומידלדלים, מה שמוביל לעליית מחירי החשמל. נכון להיום תאים פוטו-וולטאיים מהווים רק 0.8% מכלל ייצור החשמל של ישראל.

   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support